STŘEDA 24. 07. 2024
Menu

Proč Vranovsko

Proč zrovna Vranovsko?

Protože je krásně zelené, voní přírodou a sluncem, najdete tu osvěžení v řece, ale také památky rozeseté v romantické krajině. Vranovsko totiž není jenom přehrada a zámek. Je tu tolik co objevovat. 

»»»»» Protože se tu líbí návštěvníkům

To je to nejdůležitější. Návštěvníci Vranovska jsou spokojení a dávají to rádi vědět ostatním. Nevěříte? Máme tu dva kempy, které se umístily na nejvyšší příčce v anketě Kemp roku (Camping Vranovská pláž v roce 2012 a Camp Bítov v roce 2013). Penzion U Hrádku získal první místo v anketě Nejlepší penzion roku 2013 v Jihomoravském kraji a Nejlepší penzion roku 2013 pro gurmány. Penziony a restaurace Gaudeo zase získaly ocenění Nejlepší penzion roku 2013 pro aktivní dovolenou. Víte co, přesvědčte se sami ;-).

»»»»» Protože se tu můžete koupat v nádherném přehradním jezeře

Ale to vy víte lépe než my :-). Koupání a Vranovská přehrada jsou synonyma od jejího vzniku. Písčité pláže, vyhřátá voda, sluníčko a zábava. K tomu si přidejte pohostinnost zdejšího kraje a samozřejmě víno! To je dovolená, kterou najdete jen na jižní Moravě. 

»»»»» Protože tu jezdí lodě

Lodní doprava funguje na Vranovské přehradě desítky let. Momentálně máte možnost nastoupit na vyhlídkové lodě a udělat si výlet z Vranova nad Dyjí do Bítova. Nebo naopak. To podstatné je plavba malebnou krajinou, kochaje se vyhlídkami na Cornštejn nebo bítovský hrad. A co teprve plavba lodí spojená s ochutnávkou znojemských vín!

»»»»» Protože je tu neuvěřitelná koncentrace památek

Zámek ve Vranově možná znáte. A možná jste byli i na Bítově nebo na zřícenině Cornštejn. Ale co třeba takový Nový Hrádek ukrytý před zraky lidí v lesích národního parku? Anebo barokní skvosty na rakouské straně Podyjí?

»»»»» Protože tu je krásný národní park

Národní park Podyjí je malý. A co je malé, to je milé. Vážně! Podyjí oplývá unikátní přírodou. Zkuste se vypravit na Ledové sluje a uvidíte, jaká je příroda čarodějka. Vychutnejte si vyhlídky do kaňonu, který pro vás po tisíciletí chystala řeka Dyje. Udělejte si noční výpravu za netopýry, kteří obývají v početných koloniích zdejší zříceniny. Do našeho národního parku se navíc můžete vypravit naprosto bez obav. Žádné velké nebezpečí v podobě dravé zvěře tu na vás nečeká.

»»»»» Protože má tradici

V roce 2013 jsme oslavili 80. turistickou sezonu. A to je co říct! To jsou stovky a tisíce spokojených návštěvníků, kteří u nás prožili spousty krásných chvil a odvezli si jistě báječné vzpomínky. To jsou také celé generace rodičů a jejich potomků, kteří se k nám vracejí a cítí se tu dobře. 

 

Přečtěte si reportáže našich hostů:

Ze Slavonic na Vranovskou přehradu

http://www.cestotipy.cz/2014/ze-slavonic-na-vranovskou-prehradu-srpen-2014/

Cesta Rakouskem kolem řeky Dyje

http://www.cestotipy.cz/2014/cesta-rakouskem-kolem-reky-dyje-srpen-2014/ 

Vydejte se za krásami Vranovska

http://www.i-senior.cz/vydejte-se-za-krasami-vranovska/

Pohodová rodinná dovolená na Vranovsku

http://www.indovolena.cz/radce-na-cesty/pohodova-rodinna-dovolena-na-vranovsku.html

Dovolená na Vranovsku potěší nejen vaše děti

http://www.stylzeny.cz/dovolena-na-vranovsku-potesi-nejen-vase-deti/

Ubytování u Vranovské přehrady

http://www.cestovniserver.cz/clanek/174-ubytovani-u-vranovske-prehrady.aspx

Skvělá dovolená pro páry i rodiny s dětmi? Rozhodně ta, strávená na Vranovsku!

http://www.dovolenapocesku.cz/2014/08/ubytovani/skvela-dovolena-pro-pary-i-rodiny-s-detmi-rozhodne-ta-stravena-na-vranovsku.html

Ubytování Vranovská přehrada

http://objevit.cz/ubytovani-vranovska-prehrada-t88263

Navštivte krásné Vranovsko, do kterého se budete rádi vracet

http://svet365.cz/navstivte-krasne-vranovsko-do-ktereho-se-budete-radi-vracet

Jižní Morava má co nabídnout

http://www.cestotipy.cz/2014/cesta-rakouskem-kolem-reky-dyje-srpen-2014/

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska