SOBOTA 20. 07. 2024
Menu

Gastronomie

Cítíte tu vůni? Vranovsko bylo odjakživa úrodným krajem, kde se dařilo obilí, vínu, zvěřině i rybám. A tradici skvělé kuchyně jsme si rozhodně nenechali vzít. Ochutnat tu můžete nejrůznější domácí speciality z poctivých místních ingrediencí, na které jsme právem hrdí. Když navštívíte Vranov nad Dyjí, Bítov, nebo některou z dalších oblastí Vranovska, určitě nevynechávejte pohoštění. Ať už vyrazíte do některé z vyhlášených vranovských restaurací, nebo se zastavíte na akcích, kde je naše lokální gastronomie v samém centru dění, věříme, že vás nezklame. 
 
Nejlepší místní kuchyni ochutnáte ve vyhlášených vranovských restauracích. Vybírejte! :-)
 
Penzion U Hrádku Restaurace U Vodnáře Výlov rybníků Jejkal
Restaurace Gaudeo Hradní Kaprobraní Penzion Na Kolářce
 

Penzion U Hrádku

Penzion U Hrádku se těší pozornosti gurmánů nejen z vranovského regionu. Ne nadarmo byl v roce 2013 oceněn jako Nejlepší penzion pro gurmány, a rozšířil tak svou sbírku cen, která už tak nebyla malá. Jak už název napovídá, penzion najdete poblíž zříceniny Nový Hrádek u Lukova, takže k Vranovské přehradě to odtud nebudete mít daleko. V létě si tu můžete užívat krásnou terasu s výhledem do krajiny národního parku, po celý rok pak skvělé speciality, třeba domácího králíka nebo křehké jehněčí. Jídelní lístek je doplněn širokou nabídkou vín z místních vinařství a rádi vám zde pomohou vybrat k vašemu jídlu to nejvhodnější.
 
Kontakty
Více informací najdete na: www.penzionuhradku.cz
Kontakt: info@penzionuhradku.cz
Tel.: + 420 603 757 990
 
 

Restaurace Gaudeo

Restauraci Gaudeo najdete přímo u pláže Vranovské přehrady. Lákavou nabídku jídel báječně doplňuje překrásný výhled z prosluněné terasy, ze které je pláž i přehrada jako na dlani. V Gaudeu dbají na čerstvost surovin a způsob úpravy, takže jídlo je tu i vizuálním zážitkem. Vychutnat si tady můžete třeba pečeného struha s čerstvými bylinkami, kterého bude skvěle doplňovat některé z místních bílých vín.
 
Kontakty
Více informací najdete na: www.penzionygaudeo.cz
Kontakt: recepce@penzionygaudeo.cz
Tel.: + 420 774 869 840
 
 

Restaurace U Vodnáře

Příjemná restauraci U Vodnáře ve Vranově nad Dyjí leží jen kousek od přehradní hráze. Zaměřuje se na přípravu specialit tradiční české kuchyně. V letních měsících je stálý jídelní lístek rozšířen o nabídku čerstvých ryb grilovaných s bylinkami. O letních sobotách si tu můžete pochutnat také na čerstvě uzených žebírkách.
  
Kontakty
Více informací najdete na: www.uvodnare.cz
Kontakt: info@uvodnare.cz
Tel.: +420 604 335 305
 
Kromě zdejších hospůdek a restaurací si místní speciality můžete vychutnat také na akcích, které jsou lokální vranovské gastronomii přímo zasvěceny. Vybrali jsme pro vás tipy na ty nejchutnější!
 
 

Hradní Kaprobraní

Hrad Bítov se s hradní sezonou loučí vždy ve velkém stylu! Na konci října tu totiž probíhá již tradiční Kaprobraní, kde můžete ochutnat dobové rybí pokrmy přímo z místní historické kuchyně. V hlavní roli je tu pochopitelně jediná ryba – kapr, kterého si navíc můžete v případě zájmu sami ulovit v hradním rybníku! Na co se tu můžete těšit? Třeba na rybí polévku dle tradiční receptury pana hraběte, zakouřeného kapra přímo z udírny a mnoho dalších specialit.
 
Nejen děti potěší nabídka sladkých jídel našich prababiček, jako jsou bramborové placky s povidly, lívance se skořicí, nebo místní povidlové a tvarohové buchty. Mňam!
 
Více informací najdete na www.hradbitov.cz.
 

Výlov rybníků Jejkal

Skvělé rybí pochoutky z těch nejčerstvějších kousků najdete nejlépe přímo u zdroje – při výlovu rybníka Jejkal. Každoročně se tu poslední sobotu v říjnu scházejí milovníci místních specialit, třeba zdejší vynikající rybí polévky. A pokud se sami rádi otáčíte v kuchyni, můžete si tu čerstvé ryby přímo koupit a pak jen popustit uzdu vaší kulinářské fantazii.
 
Kontakty
Rybníky U Jejkala
Více informací na: http://penzionprochazka.cz
Kontakt: penzion@penzionprochazka.cz
Tel.: + 420 515 296 209
GPS: 48°51'19.508"N 16°2'54.883"E
 
 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska