SOBOTA 20. 07. 2024
Menu

Oslnovice

 
Oslnovice leží při severní části Vranovské přehrady, jen pár kilometrů od nedalekého Bítova. Díky blízkosti přehrady tu vznikly také oblíbené chatové osady Farářka, Penkýřák, Chmelnice a Stušice, které každý rok v sezóně lákají stálé ale i nové návštěvníky.
 
Pokud vás nezláká letní koupání, pak se projděte třeba k místním pamětihodnostem. Asi nejzajímavější památkou obce je secesní kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, která původně stála v Brně Králově poli. Kaple byla v šedesátých letech rozebrána a přesunuta do Oslnovic, kde však s politických důvodů nemohla být rekonstruována hned - k její obnově proto došlo až v 90. letech.
 
Tipy na výlet
Z Oslnovic se můžete pohodlně vydat třeba do blízkého Podhradí, které je odtud vzdáleno jen asi 5 km. Trasa vede přes Uherčický les a je na vás, zda se na ni vydáte na kole či pěšky, v obou případech si tento výlet určitě užijete.
 
Pokud máte rádi historické památky, nezapomeňte navštívit také blízký Bítovský hrad. Trasa sem z Oslnovic vede přes Vysočany, Peksův mlýn a Zblovice a přístupná je pěším i cyklistům.
 
Kontakty
Obec Oslnovice
Více informací na: www.obecoslnovice.cz
Kontakt: oslnovice@tiscali.cz
Tel.: + 420 515 298 010
GPS: 48.9318628N, 15.6873300E
 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska