SOBOTA 25. 03. 2017
Menu

Blog

MADONA

Sličná Madona – další vzácná zachráněná památka Veřejnosti bude Madona předána při slavnostním svěcení v pondělí 20.3. 2017, což je první jarní den a vyhlášený Světový den štěstí. Sličná Madona si zaslouží zapamatovatelné datum, tj. den začátku nejkrásnějšího ročního období plného slunce, lásky a života. Sličná Madona se tak stane patronkou a ochranitelkou občanů Vranova. Tato akce „Restaurování sochy Madony“ byla z části financována z rozpočtu Jihomoravského kraje – Dotační program Podpora rozvoje v oblasti kultury a památkové péče v roce 2016 – v rámci projektu Podpora projektů v oblasti památkové péče – restaurování nemovitých a movitých kulturních památek. Městysi byla poskytnuta dotace ve výši 54.000,- Kč.

Vranovský zámek má certifikát TOP VÝLETNÍ CÍLE

Vranovský zámek má Certifikát Top výletní cíle Skupina těch nejlepších turistických cílů na jižní Moravě spolupracuje pod značkou kvality Top výletní cíle Jižní Morava již osmou sezonu. V současné době je na jižní Moravě již 32 Top výletních cílů ze všech koutů regionu. A z nich na jižní Moravě získaly čtyři ocenění na veletrhu Regiontour v Brně. Certifikáty kvality předala zástupcům Památníku Mohyly míru - Muzea Brněnska, Slovanského hradiště v Mikulčicích, zámku v Lysicích a Státnímu zámku ve Vranově nad Dyjí Mgr. Zuzana Vojtová,ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.

Vranovský zpravodaj

Aktuální číslo Vranovského zpravodaje

Tatra veteran muzeum Bítov

Televizní reportáž České televize v pořadu "Toulavá kamera" Odkaz na video v článku

Kurzy pečení chleba s Gabi Hradeckou ze Stříbrné zátoky

Pokud se chcete naučit péct doma dobrý chléb, jste tady správně. Máme ji tak "blízko", bydlí u Vranovské přehrady ve Stříbrné zátoce a je známá svými kurzy "Pečení chleba". Maminka tří dětí, aktivní lektorka plavání a nyní i odbornice na kurzy pečení nejen bezlepkového kváskového chleba - Gabi Hradecká (foto v článku). www.kurzypecenichleba.cz

Svatohubertská mše

I v roce 2016 se bude konat již pátý ročník Svatohubertské mše

Rekonstrukce koruny hráze

Práce na rekonstrukci koruny hráze budou zahájeny začátkem října tohoto roku. Povodí Moravy, s.p. uzavřelo smlouvu se zhotovitelem OHL ŽS, a.s., přičemž dotaci na tuto akci obdrželo v srpnu, cena stavby je 58,4 mil. Kč. Ukončení této stavby se předpokládá ....... pokračování v článku

Hrady, zámky, zříceniny

Na hradech a zámcích Vranovska se stále něco děje. A protože chceme, abyste byli stále v obraze, přinášíme vám přehled, který vám v tom pomůže.

Vyhněte se kolonám při cestě na Vranovsko

Vyhněte se kolonám při cestě na Vranovsko Bližší informace v článku.

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska