STŘEDA 24. 07. 2024
Menu

Korolupy

Korolupy bezpochyby zaujmou již svým názvem, který je odvozen od loupačů kůry. Tato obec s přibližně dvěma stovkami stálých obyvatel leží na pravém břehu říčky Blatnice a najdete ji v asi 4 km severně od Uherčic. Hned v centru Korolup nepřehlédnete zachovalý kostel sv. Vavřince z konce 18. století a v jeho blízkosti také Památník padlým hrdinům v první světové válce.
 
Obec a její okolí zve k procházkám. Po cestě přitom potkáte nejen typickou vranovskou přírodu, ale také řadu kapliček a božích muk, kterých je na korolupských stezkách velké množství. Za návštěvu stojí také místní rybník, bez kterého si vranovské vsi a městečka snad ani nelze představit.
 
Tipy na výlet
Pokud si chcete dát pořádně „do těla“, vydejte se třeba na cyklovyjížďku do nedalekého Bítova, kde můžete navštívit místní hrad. Pokud vám budou zbývat síly, můžete v cestě pokračovat až do Vranova nad Dyjí.
 
Pokud máte rádi historii, vydejte se do blízkých Uherčic, kde najdete největší zámecký komplex ve vranovské oblasti.  Po prohlídce si můžete odpočinout pod korunami stromů ve zdejším zámeckém parku.
 
Kontakty
Obec Korolupy
Více informací na: www.obec-korolupy.cz
Kontakt: ou@obec-korolupy.cz
Tel.: + 420 515 298 113
GPS: 48.9292039N, 15.6463961E
 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska