NEDĚLE 21. 01. 2018
Menu

Výstavy a dlouhodobé akce

ZÁMEK VRANOV NAD DYJÍ

VÝSTAVA TERARIJNÍCH ZVÍŘAT 

Nahlédněte do pozoruhodného světa ještěrů a plazů a navštivte terarijní výstavu na hlavním nádvoří vranovského zámku. Uvidíte krajtu tmavou albína, ještěrkovce veliké, želvy uhlířské, úžovky, korálovky a mnoho dalších zajímavých exemplářů.

Vstupné:    Plné 50 Kč, snížené 30 Kč, rodinné 130 Kč.

Otevírací doba:  červenec a srpen úterý až neděle od 9 do 18 hodin.

Těšíme se na Vás!

EVROPSKÁ KAMENINA ZE SBÍREK UMĚLECKO PRŮMYSLOVÉHO MUSEA V PRAZE
Výstava v bývalé kočárovně naproti hlavnímu vstupu do zámku přibližuje jeden z nejucelenějších a nejkvalitnějších souborů kameniny ve střední Evropě. 

Více informací na www.zamek-vranov.cz

 

TVÁŘE A ZNAKY STVOŘENÍ 
Duchovní témata  v současné tvorbě renomovaného českého umělce a výtvarného teoretika Karla Rechlíka zabývajícího se především malbou a vitrážemi pro sakrální prostory. Charakteristické jsou pro něho stylizované figurativní náměty, někdy až abstraktněji laděné, které jsou inspirovány pokorou a hlubokou spiritualitou citlivého a nebojácného tvůrce. Sedmý ročník výtvarné výstavy v zámecké kapli Nejsvětější Trojice. Otevřeno jako součást její prohlídky v červenci a srpnu denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin, mimo tuto dobu po předchozí dohodě se správou zámku.

HRAD BÍTOV

BÍTOVSKÁ ZBROJNICE 1.7. - 31.8.

Zbrojnice, II. okruh (speciální okruh s průvodcem) Zbrojnice se nachází v původních prostorách z 18.století. Jádrem sbírky jsou zbraně nashromážděné zejména v době, kdy hrad náležel rodině Jankovských z Vlašimi (1612-1752). Vedle starších prací význačných zbrojířů z konce 16. století, představuje sbírka zejména vynikající uměleckořemeslná díla puškařů 17. století (opakovací zbraně, zadovky, vzduchovky, větrovky). Zbrojnice obsahuje také výběr středověkých zbraní (kopí /11.stol./, meče /15.stol./, hradební pušky). Jádrem orientální části jsou předměty zejména z islámské oblasti. 

 

HRADNÍ VĚZENÍ, HLADOMORNA, MUČÍRNA NA HRADĚ BÍTOVĚ 1.7. - 31.8. 

Návštěvníci se seznámí s útrpným právem a na vlastní kůži si mohou vyzkoušet některé mučicí nástroje (palečnice, španělská bota, skřipec, kláda, pás cudnosti a další).   Hladomorna, mučírna, vězení, III. okruh Hladomornu s mučírnou naleznete v nejstarší dochované kamenné stavbě  hradu Břitové věži z první poloviny 13. století. V přízemí se nachází hladomorna,  doplněná v I. patře dvěma vězeňskými kobkami. Ve druhém patře je umístěna  mučírna s replikami mučících nástrojů a prezentací útrpného práva. Návštěvníci  si mohou vše osahat a vyzkoušet. - See more at: http://www.navstivtevranovsko.cz/cs/kalendar-akci/vystava-hradni-vezeni-hladomorna-mucirna#detailakce

 

 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska