STŘEDA 24. 07. 2024
Menu

Rybaření

 
K vodě v plavkách, nebo s prutem? Jestli dáváte přednost druhé variantě, vězte, že u nás na Vranovsku najdete jedny z nejhezčích rybářských lokalit. Zbytek rodiny si zatím může v klidu projít blízké památky nebo si užít koupání a vodní sporty, takže bavit se budou zaručeně všichni. Ať už se rozhodnete vyrazit na dyjské pstruhy, nebo dáte přednost malebným vesnickým rybníkům, jako bonus budete mít k úlovku vždy něco navíc – krásnou vranovskou přírodu. Dovolená na Vranovsku a rybaření jdou prostě ruku v ruce.
 

Rybaření v pstruhových revírech Vranovska

Revíry na Vranovsku najdete pstruhové i mimopstruhové. Na pstruhy se můžete vydat na Dyji – řeka je od česko-rakouských hranic až pod přehradou revírem č. 14, ve spodním úseku pak revírem č. 13. V Dyji se vyskytují pstruzi potoční, pstruzi duhoví, lipani a siveni.
 
Není divu, že revír pod Vranovskou přehradou je jedním z nejoblíbenějších pstruhových revírů u nás. No řekněte, kde jinde můžete rybařit s vyhlídkou na impozantní zámek tyčící se nad vámi na vysoké skále?
 

Mimopstruhové revíry pro rybaření na Vranovsku

Mimopstruhový revír zahrnuje Vranovskou přehradu až po Podhradí nad Dyjí i část řeky Dyje. V mimopstruhovém revíru si vyrazte zalovit především dravé ryby, jako sumce, štiky, candáty, úhoře, okouny a boleny, kteří se tu hojně vyskytují. Na samotné přehradě na vás pak čekají navíc ještě kapři a cejni. V okolí Podhradí lze dokonce s úspěchem ulovit i úhoře.
 
Kromě řeky a přehrady u nás na Vranovsku najdete také bezpočet rybníků. Pokud dáváte přednost soukromým revírům, můžete si zarybařit třeba U Jejkala, kde najdete dva kvalitně zarybněné rybníky plné kaprů, línů, štik a sumců.
Petrův zdar!
 
Kontakty
Rybníky U  Jejkala
Více informací na: http://penzionprochazka.cz/penzion/rybniky.htm
Kontakt: penzion@penzionprochazka.cz
Tel.: +420 775 753 073
GPS: 48°52'46.565"N, 15°48'8.118"E
 

 

 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska