SOBOTA 20. 07. 2024
Menu

Chvalatice

Pokud hledáte pravou jihomoravskou vesnici s rybníkem na návsi, přijeďte do Chvalatic. Rybáře z obce i okolí tu potkáte často, rybaření v centru obce je tady totiž společenskou událostí. Hned u rybníka najdete také kostel Nalezení sv. Kříže z 18. století, který dodává místu typický ráz.
 
Obec z 15. století má v současné době asi sto stálých obyvatel, a tento počet se díky příjemné poloze Chvalatic v létě citelně rozrůstá o majitele chat a chalup v okolí, kterých je jen v katastru obce přes 300.
 

Chvalatická zátoka

Chvalatice ale nabízejí více, než jen malebný první pohled. Pokud vás láká koupání, určitě navštivte blízkou Chvalatickou zátoku, která je vyhledávanou lokalitou pro aktivní letní odpočinek. Chvalatická zátoka je také místem oblíbeným samotnými starousedlíky, zdejší koupání má tedy příjemně rodinný charakter.
 
Tipy na výlet
Pokud máte náladu na příjemnou procházku, určite se vydejte do přírodní rezervace Růžový vrch, ze které budete mít výhled na Vranovskou přehradu i samotné Chvalatice jako na dlani.
Pokud vás láká koupání, pak nesmíte vynechat návštěvu Chvalatické zátoky, která nabízí jednoduše příjemnou rodinnou atmosféru. Schází se tu totiž řada stálých návštěvníků, kteří se o zátoku pečlivě starají.
 
Kontakty
Obec Chvalatice
Více informací na: www.obecchvalatice.cz
Kontakt: chvalatice@volny.cz
Tel.: + 420 515 294 653
GPS: 48.9476269N, 15.7526592E
 
 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska