ÚTERÝ 21. 05. 2024
Menu

O regionu

 
Náš region leží přibližně 20 minut jízdy od historického města Znojma. Vranovsko tvoří území jednadvaceti obcí kolem Vranovské přehrady. Z jihu území obkresluje hranice s Rakouskem, ze severu silnice č. 401 vedoucí z Šumné do Jemnice a odtud dále na Vysočinu.
 
Region je charakteristický svými lesy, které střídá zemědělská krajina plná polí a rybníků. Nejcennější poklady přírody jsou ukryté v národním parku, který protíná meandrující řeka Dyje, jež se do něj zařezává a vytváří hluboký kaňon. Národní park Podyjí je sice nejmenším národním parkem v České republice, je však jedinečný pro své geomorfologické charakteristiky a ojedinělou biodiverzitu. Hlavně vám ale nabídne místa, která vás přenesou do jiného časoprostoru. Tolik úchvatných pohledů se vám na jižní Moravě naskytne málokde. 
 

Vranovské pláže

Vranovsko, to jsou tradiční rekreakční oblasti pro letní dovolenou, jako je Vranov nad Dyjí, Bítov, ale i Lančov nebo Podhradí nad Dyjí. Ano, máte pravdu, Vranovsko je především rájem vody a slunce. Rájem, který si představíte, když se řekne letní dovolená. Koupání, plážové radovánky a opalování na lehátku jsou pro letní Vranovsko typické. Destinace je oblíbená také mezi rodinami s dětmi, které tu naleznou zázemí a vše potřebné, co vyžaduje dovolená s dětmi. 
 
Využít můžete nepřebernou nabídku ubytování u Vranovské přehrady. Vranovská přehrada nabízí ubytovací kapacity typu penzion, hotel nebo stanování v kempu. Do kempu můžete bez obav přijet i se svým karavanem. Oblíbené jsou také chatičky, které si můžete pronajmout za velmi příznivé ceny. Kolem Vranovské přehrady je k dispozici také spousta soukromých chat k pronájmu, případně se můžete poohlédnout po ubytování v soukromí. 
 

Pěší turistika a cyklistika na Vranovsku

Zdejší terén milují také příznivci pěší turistiky a v posledních letech přibývá i cyklistů. Cykloturistika je vůbec oblast, která v posledních letech prošla výraznou proměnou. Na Vranovsku přibyly trasy pro cyklisty, včetně napojení na významné mezinárodní cyklotrasy. Tak jako je jižní Morava protkána sítí cyklotras, daří se tuto síť cyklistické infrastruktury rozšiřovat i na Vranovsku a v Podyjí.
 
Zkrátka, přesvědčte se sami! 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska