STŘEDA 19. 06. 2024
Menu

Cyklotrasy napříč regionem

Všechny cesty vedou přes Vranovsko :-). Která je ta vaše?

EUROVELO 13 GREENWAYS TRASA ŠESTI MĚST
MLYNÁŘSKÁ STEZKA TRASA NÁRODNÍM PARKEM PODYJÍ CYKLISTICKÝ OKRUH VRANOVSKEM

 

EUROVELO 13

Jednou z nejlépe upravených cyklotras je mezinárodní dálková cyklotrasa EuroVelo 13. EuroVelo 13 se vine přes celou Evropu a symbolicky kopíruje hranice bývalé železné opony. Cesty jsou tu zpevněné a dobře značené, takže se nemusíte bát vzít na kolo třeba i své děti. Trasa u nás na Vranovsku vede přes Vratěnín a Uherčice, dále po rakouské straně přírodou Národního parku Podyjí, zpátky k nám vás vyveze u Čížova a pak pokračuje až do Znojma a dále.

Detailní informace o průběhu cyklotrasy na webu EuroVelo.com.

 

GREENWAYS

Další mezinárodní cyklotrasou procházející Vranovskem je Greenway Praha - Vídeň, neboli Zelená stezka spojující naše a rakouské hlavní město. Pokud se zrovna nechystáte až tak daleko, můžete využít trasy u nás na Vranovsku, které propojují Vratěnín, Uherčice, Stálky a Vranov nad Dyjí. Pokračovat pak dále můžete třeba za vínem do nedalekého Šatova.

Detailní informace o průběhu cyklotrasy na webu Greenways.cz.

 

TRASA ŠESTI MĚST

Zajímavou alternativou je pro cyklisty Trasa šesti měst. Ta prochází městem Znojmem a hlavně napojuje Znojemsko na rakouskou cyklistickou síť. Po této cyklotrase se dostanete ze Znojma až k nám na Vranovsko. Značená trasa vás povede těsně kolem Národního parku Podyjí přes Lukov a Lesnou až do Vranova nad Dyjí. Tato trasa je dobře značená, takže se určitě neztratíte. Náročnost ale může být místy vyšší, takže tentokrát spíše než silničku vytáhněte raději pořádné trekové kolo.

Detailní informace o průběhu cyklotrasy na webu Cyklo jižní Morava

 

MLYNÁŘSKÁ STEZKA

Mlynářská stezka je dlouhá necelých 200 kilometrů a křižuje města dvou krajů - Vysočiny a Jihomoravského kraje. Začíná v Novém Městě na Moravě a přes Znojmo prochází až do Rakouska. Lahůdkou je, že se po ní z Vranova nad Dyjí vydáte rovnou do srdce Národního parku Podyjí. Pokocháte se nádhernou vyhlídkou u Hardeggu, který následně na svém kole také navštívíte.

Detailní informace o průběhu cyklotrasy na webu Mlynářská stezka.

 

TRASA NÁRODNÍM PARKEM PODYJÍ

Po Mlynářské stezce se můžete napojit na jinou zajímavou trasu pro cyklisty.Národním parkem totiž prochází trasa nesoucí jméno Národního parku Podyjí. Jedná se o okružní trasu, která vás zasvěceně provede zákoutími našeho skvostu. Krom toho se zastavíte na vyhlášené vinici Šobes! Tak co, zpátky to vezmete přes Rakousko?    

Detailní informace o průběhu cyklotrasy na webu Cyklo jížní Morava.

 

CYKLISTICKÝ OKRUH VRANOVSKEM

Chcete si projekt Vranovsko křížem krážem? Pak nasedněte na Cyklistický okruh Vranovskem. Trasa dlouhá 55 km vás provede takřka všemi vesničkami našeho regionu. Bude jen na vás, jestli si někde uděláte odbočku a podíváte se i na další neznačená místa. Každopádně v případě této trasy doporučujeme krosové kolo!

Detailní informace o průběhu cyklotrasy na webu Cyklo jížní Morava.

Přečtěte si další články z našeho blogu.

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska