STŘEDA 24. 07. 2024
Menu

Lančov

Obec Lančov se nachází v těsné blízkosti Vranova nad Dyjí a do jejího území zasahuje také velká část Vranovské přehrady. Proto není divu, že je Lančov oblíbeným místem výletníků, a ne nadarmo také v okolí obce najdeme četné chaty a tábory. Vyhledávanou lokalitou je především Lančovská zátoka a Stříbrná zátoka, které zvou ke klidnému koupání v samém srdci přírody.
 
 
V Lančově nepřehlédněte kostel sv. Máří Magdalény z počátku 13. století, kousek cesty je Lančovský dvůr, který byl dříve panským dvorem patřícím Luitgardě, hraběnce Stadické. Nedaleko obce leží také chráněné území Tisová stráň, kde najdete unikátní les s výskytem tisů, ale i dalších druhů vzácných rostlin i živočichů, které jen tak někde jinde neuvidíte.
 

Udělejte si výlet do Lančovské zátoky nebo do Vranova

Pokud máte rádi koupání, určitě zajeďte k Lančovské zátoce, která je oblíbeným místem rodáků i každoročně se vracejících turistů. Ubytování tu snadno najdete v některé z chatek k pronájmu. Anebo vyražte do méně známé, ale neméně půvabné Stříbrné zátoky.
 
Co by kamenem dohodil je od Lančova Vranov nad Dyjí, kam si pohodlně můžete zajet třeba na kole. Tady můžete vyzkoušet koupaní na pláži Vranovské přehrady nebo třeba návštěvu zámku Vranov nad Dyjí.
 
Kontakty
Obec Lančov
Více informací na: www.obeclancov.cz
Kontakt: ou.lancov@tiscali.cz
Tel.: + 420 515 297 953
GPS: 48.9069381N, 15.7683978E
 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska