PÁTEK 16. 11. 2018
Menu

Vranov


Příroda a pláže

Už víte, co budete dělat na dovolené?

Vyberte si podle svého gusta z nabídky našeho regionu

Nejbližší akce

08. 12. 2018

VÁNOČNÍ PROHLÍDKY

Sledujte aktuální dění na Facebooku!
Tipy na výlety

Tipy na výlety

Kam se vydat na výlety, co nezapomenout navštívit? Sestavili jsme pro vás nejdůležitější kontakty a možnosti procházek a výletů, které můžete na Vranovsku navštívit.

Oprava hráze Vranovské přehrady

Oprava hráze Vranovské přehrady

HRÁZ UZAVŘENA (i pro pěší a cyklisty). Za hráz se dostanete lodním přívozem ze „Skalky“ (směr Klatovka) - jízdní řád lodí na www.lodnidopravavranov.cz Pěší trasou Claryho stezka (po modré značce od kostela - tam 3,5 km).

Turistický kolový vláček na Vranově

Turistický kolový vláček na Vranově

PRO LETOŠNÍ TURISTICKOU SEZÓNU 2017 byl provoz vláčku ukončen . Turistický vláček s kapacitou 36 osob bude využíván pro zajištění dopravy od parkoviště u hráze do centra Vranova, na Státní zámek Vranov nad Dyjí a zpět přes stejné zastávky do přístaviště. JÍZDNÍ ŘÁD do 30. září 2017 najdete na www.vlacekvranov.cz

Předzámčí Jevišovice

Předzámčí Jevišovice

Navštivte Předzámčí Jevišovice a novou expozici o přírodě a historii Jevišovicka. Objevte Venuši z Hlubokých Mašůvek, děsivé zbraně husitů, poznejte každodenní život zdejších obyvatel a užijte si legraci v našem bludišti!

Hrady a zámky Moravsko-rakouského Podyjí

Hrady a zámky Moravsko-rakouského Podyjí

Naplánujte si výlet po hradech a zámcích moravsko-rakouského Podyjí. Objevujte soustavu dvaceti historických památek na řece Dyji mezi rakouským městečkem Raabs an der Thaya a moravským Znojmem.

Vyhlídky a rozhledny

Vyhlídky a rozhledny

Kde jinde získat potřebný nadhled, než na rozhlednách? Pojďte se s námi podívat na historické i přírodní krásy Vranovska pěkně z výšky!

Dovolená pod stanem

Dovolená pod stanem

Napadá vás lepší dobrodružství? Stan, spacáky, baterka a chvíle napětí pod stanovou celtou. Hlavně když s sebou vezmete děti. Toto je ta nejlepší dovolená a úkol pro všechny tatínky.

Krajina historie a romantiky

Krajina historie a romantiky

Pojďte s námi objevovat Vranovsko, kraj čisté přírody, majestátních hradů a zámků i kostelů a nenápadných kapliček u cesty, kde budete mít chuť se zastavit, meditovat a tak trochu zapomenout na obvyklý všední shon.

Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi

Děti rozhodně nenechávejte doma! Na Vranovsku se jim bude líbit. Čekají tu na ně vodní atrakce i dobrodružné výpravy do tajemných hradů a lesů! Schválně, víte, kde se natáčela pohádka Nesmrtelná teta? Na zámku Vranov nad Dyjí vám to rádi prozradí :-).

Vyhlídkové plavby lodí

Vyhlídkové plavby lodí

Plavba lodí po hladině Vranovské přehrady, to je pro romantiky vždycky silný zážitek. A když se k tomu přidá jedinečná vranovská příroda, výhled na majestátní památky v okolí a možná i sklenička dobrého vína, je jasné, že na tenhle výlet jen tak nezapomenete! Nyní se můžete vypravit na okružní plavby z Vranova nad Dyjí do Bítova.

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska