SOBOTA 13. 04. 2024
Menu

Zřícenina hradu Nový Hrádek

Na Vranovsku se budete cítit jako v pohádce. Málokde totiž uvidíte tolik impozantních hradů, kouzelných zámků a tajemných zřícenin jako právě tady. Kromě těch nejznámějších, Vranova a Bítova, tu najdete také řadu méně známých památek, které rozhodně stojí za objevení.  A na svých toulkách za staletými pamětihodnostmi se můžete klidně vydat také za rakouské hranice.

Užijte si dovolenou v romantické atmosféře krajiny prodchnuté historií.

Zřícenina hradu Nový Hrádek, to je jednoduše příjemné místo s nepopiratelným geniem loci. Hrad najdete uprostřed lesů poblíž Lukova, v jedné z přírodovědecky nejhodnotnějších lokalit u nás.
 
Ač je Nový Hrádek zříceninou, konají se tu komentované prohlídky s průvodci. Prozradí vám nejen mnoho z místní historie, ale rádi návštěvníkům přiblíží také přírodní bohatství podyjské lokality. Součástí prohlídky hradu je starší opevnění ze 14. století a o století mladší trojpodlažní hrad s mohutnou věží, skalními místnostmi a nádvořím. Prohlídky Nového Hrádku bývají završeny pohledem z místní pověstné vyhlídky. Uvidíte odtud daleko do hlubokého kaňonu meandrující Dyje, která tu z české i rakouské strany obtéká dvě impozantní skalnaté ostrožny – na ten výhled nezapomenete! 
 
Kontakty
Více informací na: www.novy-hradek.eu
Kontakt: vranov@brno.npu.cz  
Tel: +420 515 296 215 
GPS: 48°50'15,360"N 15°54'23,420"E

 

 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska