SOBOTA 18. 05. 2024
Menu

Zřícenina hradu Cornštejn

Na Vranovsku se budete cítit jako v pohádce. Málokde totiž uvidíte tolik impozantních hradů, kouzelných zámků a tajemných zřícenin jako právě tady. Kromě těch nejznámějších, Vranova a Bítova, tu najdete také řadu méně známých památek, které rozhodně stojí za objevení.  A na svých toulkách za staletými pamětihodnostmi se můžete klidně vydat také za rakouské hranice.

Užijte si dovolenou v romantické atmosféře krajiny prodchnuté historií.

Zřícenina hradu Cornštejn po celou sezónu pulzuje životem. Pokud máte rádi kejklíře, středověkou hudbu či klání šermířů, přijďte právě sem. Málokde budete mít historii tak na dosah, jako právě na Cornštejně.

Život na hradě ale nebyl vždy tak příjemný jako dnes. V blízkosti staršího Bítova jej na počátku 14. století vybudovali Lichtenburkové. Cornštejnu nebyl přán lehký osud a na rozdíl od Bítova si svého původního účelu moc neužil. Po 200 letech byl zpustošen na přání Jiřího z Poděbrad, jako odplata za odboj jeho majitelů, kteří byli proti králi podporováni dokonce samotným papežem Piem II.

Proměna hradu Cornštejn na zříceninu Cornštejn

Roku 1576 se hrad Cornštejn jako součást bítovského panství dostal do rukou Štrejnů ze Švarcenavy, kteří však sídlo přestali udržovat a hrad proto postupně pustl. Od té doby zůstala z hradu Cornštejn pouze zřícenina, která má ale dodnes velké kouzlo. Proslavené jsou především daleké výhledy do krásné vranovské přírody. Romantické duše jsou tu obzvláště vítány!
 

Otevírací doba zříceniny hradu Cornštejn

 
Kontakty
Více informací na: www.obec-bitov.cz
Kontakt: obec@obec-bitov.cz
Tel: 515 294 608
GPS: 48°56'2.739" N, 15°42'54.550"E
 
 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska