SOBOTA 15. 06. 2024
Menu

TOP 5

Nesmíte je minout. Kvůli nim se jezdí na Vranovsko. To nejlepší z Vranovska jsme vybrali na základě doporučení samotných návštěvníků. Užijte si to!
 

1.

VRANOVSKÝ ZÁMEK

Barokní perla jižní Moravy zářící na strmé skále nad řekou Dyjí. Vranovský zámek přitahuje pozornost milovníků historie, ale i přátel kultury. Nahlédněte do prostorných sálů zámku s jejich ohromující výzdobou, nebo se nechte okouzlit koncertem vážné hudby v zámecké kapli s deci znojemského vína ve skleničce.
 
 
 
Státní zámek Vranov nad Dyjí
Státní zámek, Zámecká 93, 671 03 Vranov nad Dyjí
Tel.: +420 515 296 215
Web: www.zamek-vranov.cz
GPS: 48.8925281N, 15.8113228E
 
Přečtěte si více o vranovském zámku!
 

2.

NÁRODNÍ PARK PODYJÍ

Národní park Podyjí musíte aspoň jednou navštívit. Je to nejmenší park u nás, ale nepřestane vás překvapovat úchvatnými pohledy do hlubokého údolí řeky Dyje a pestrostí tamní krajiny. Lesy se střídají s vřesovišti, romantickými vinicemi, loukami a přírodními kamenitými monumenty kolem cest. Někdy si budete připadat jako v opuštěném pralese, jindy oceníte výhled do rozlehlé krajiny.
 
 
Navštivte Národní park Podyjí s průvodcem
Západní částí NP Podyjí vás provede Zuzana Solařová. Po dohodě je možné uspořádat procházku i v okolí Vranovska (vranovské vyhlídky). Akce pro školy. Rezervace na tel. +420 739 302 038 nebo na solarovazuzana@seznam.cz.
                   
Kontakty na další průvodce najdete na webu Správy NP Podyjí.
 
Přečtěte si více o Národním parku Podyjí!
 

3.

VRANOVSKÉ PLÁŽE

Dovolená na Vranovsku je dovolená u vody. Vranovská přehrada je oblíbeným turistickým cílem všech, kteří mají koupání v oblibě. Ne nadarmo se jí říká Moravský Jadran. Kdo zažil pohled na rozlehlou vodní plochu, doteky osvěžující vody v přehradě, sluneční paprsky na těle, písečné pláže a nekončící proud letní plážové zábavy se vším, co k tomu patří, dá nám za pravdu. Hlavní pláž najdete těsně u hráze přehrady. V zátokách na vás čekají další pláže včetně těch menších, kde budete při troše štěstí úplně sami. Ať už si vyberete jakékoliv místo, koupaní na Vranovsku si rozhodně nenechte ujít.
 
 
 
Kde všude se můžete na Vranovsku koupat? Podívejte se na přehled pláží a dalších možností pro vodní radovánky.
 

4.

VYHLÍDKOVÁ PLAVBA NA LODI

Lodě k Vranovské přehradě patří odjakživa. Lodní doprava tu není jen prostředkem přemístění se z jednoho břehu na druhý. Je to především zážitek. Opravdový zážitek pro všechny smysly. Jen si to představte. Sedíte na palubě výletní lodi spolu s přáteli, kolem vás plyne krajina, lesy, skály, mávající lidé, cítíte vítr ve vlasech, nastavujete tváře slunci a milá obsluha vám podá skleničku s osvěžujícím růžovým vínem. Tohle byste si neměli nechat ujít. Nově přepravujeme i cyklisty!
 
  
 
Lodní doprava na Vranovské přehradě
Loď Viktorie, Valentýna a Poseidon – okružní plavby a degustace znojemských vín
Kontakt a rezervace na tel. +420 720 382 783 nebo na lodnidopravavranov@seznam.cz
 
 

5.

HRAD BÍTOV

Skvělá volba pro rodiny s dětmi! Hrad Bítov je oblíbeným cílem mnoha výletníků. Pohádková atmosféra na vás zavane už od vstupní brány. Čeká na vás strašidelná mučírna, zbrojnice, kde potkáte rytíře na koni, ale i vycpané šelmy nahánějící strach. Venkovní areál hradu je otevřený zdarma, relaxovat můžete v hradní zahradě. Kousek od hradu (u parkoviště) je navíc zahrada s domácími zvířaty, které můžete fotit, hladit a krmit dle libosti.
 
 
 
Státní hrad Bítov
Státní hrad Bítov, 671 07 pošta Uherčice
Tel.: +420 515 294 736
Web: www.hradbitov.cz
GPS: 48.9436492N, 15.7005878E
 
Přečtěte si více o bítovském hradě!
 

KAM DÁLE NA VRANOVSKU?

Záleží, na co máte chuť. Vranovsko je území s neuvěřitelnou koncentrací památek. Ze zámku ve Vranově nebo z hradu v Bítově se můžete vydat na zříceninu Cornštejn, kde narazíte na oživlé šermíře pořádající rytířské turnaje. Nebo se podívejte do Uherčic, což je jeden z nejrozlehlejších zámků na Znojemsku. Kousek za hranicemi v Rakousku navštivte barokní zámek Riegersburg nebo hrad Hardegg ležící v srdci národního parku.
 
Také příroda je tu všude na dosah. Vranovsko je venkovský region se vším, co k tomu patří. Pole, louky, lesní cesty, drobné kapličky u cesty, čerstvý vzduch a domácí strava. A pokud se věnujete rybaření, přehrada i rybníky v okolí na vás čekají.
 
Pokud hledáte aktivní dovolenou a sport je vaší vášní, musíte se podívat, co pro vás máme. Když vám nestačí vodní radovánky, můžete zakusit něco odvážnějšího, co rozpumpuje adrenalin v krvi.
 
Potřebujete ubytování? Vyberte si rovnou v našem katalogu.

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska