ÚTERÝ 21. 05. 2024
Menu

Zámek Uherčice

Na Vranovsku se budete cítit jako v pohádce. Málokde totiž uvidíte tolik impozantních hradů, kouzelných zámků a tajemných zřícenin jako právě tady. Kromě těch nejznámějších, Vranova a Bítova, tu najdete také řadu méně známých památek, které rozhodně stojí za objevení.  A na svých toulkách za staletými pamětihodnostmi se můžete klidně vydat také za rakouské hranice.

Užijte si dovolenou v romantické atmosféře krajiny prodchnuté historií.

Uherčický zámek je jednoznačně místem se silnou atmosférou. Stran největšího turistického ruchu se tu můžete projít rozsáhlým areálem, který dýchá historií. Zámek na svou kompletní renovaci teprve čeká, přesto už teď stojí za vaši návštěvu. Postup restaurátorských prací si tu přitom nenechávají pro sebe, jeho ukázky jsou k vidění jako součást prohlídky.
 
O rané minulosti zámku v Uherčicích se nám nedochovalo mnoho záznamů, první zmínka pochází až z počátku 14. století. V té době byste ovšem Uherčický zámek stěží poznali. Své dnešní podobě se přiblížil až v 16. století, kdy proběhla jeho renesanční přestavbu v palácovém stylu, která nezapřela inspiraci severoitalskou architekturou.
 

Okolí zámku v Uherčicích

Komplex zámku dotváří také rozsáhlý park, kde si skvěle odpočinete - ať už dáte přednost procházce k zdejším dochovaným romantizujícím stavbám, nebo si jen lehnete do stínu stromů. V Uherčicích najdete také malebnou náves s rybníkem, jaké se už jen tak nevidí.
 

Otevírací doba Uherčického zámku

Mimo otevírací dobu jsou prohlídky možné po předchozí dohodě se správou zámku pro skupiny o minimálním počtu 10 osob.
 
Kontakty
Více informací na: www.zamek-uhercice.cz
Kontakt: uhercice@brno.npu.cz
Tel: 515 298 396
GPS: 48°54'51.67"N 15°37'59.85"E

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska