STŘEDA 24. 07. 2024
Menu

Vratěnín

V centru malebného Vratěnína se je na co dívat. Najdete tu totiž mnoho opravených památkově chráněných i běžných domů. Nachází se tu také kostel Sv. Jakuba Většího a přímo na návsi, na místě kde kdysi dávno býval pranýř, dnes najdete sochu rytíře z 16. století. Obec Vratěnín byla díky svému zachovalému historickému dědictví vyhlášena vesnickou památkovou zónou a v roce 1996 též Vratěnín obdržel prestižní ocenění Vesnice roku.
 
Velkým lákadlem Vratěnína je okolní příroda, která vybízí k procházkám i náročnější turistice. Asi nejzajímavější vycházkovou trasou je tzv. Graselova stezka, pojmenovaná po legendárním loupežníkovi, který v tomto kraji na pomezí českých a rakouských hranic pobýval. Na stezce, kterou tvoří 7 výletních okruhů, potkáte řadu uměleckých předmětů a soch.
 
 
 
Tipy na výlet
Vydejte se po stopách J. G. Grasela na vratěnínském okruhu Graselovy stezky. Zavede vás do přírodní rezervace Bílý kříž, odkud budete mít neopakovatelnou vyhlídku na údolí řeky Dyje. Okruh měří asi 7 km, takže se dá pohodlně projít s celou rodinou.
 
Další fotografie Vratěnína si můžete prohlédnout ve fotogalerii obce.
 
Kontakty
Obec Vratěnín
Více informací na: www.vratenin.cz
Kontakt: vratenin@volny.cz  
Tel.: + 420 515 298 238  
GPS: 48.9039050N, 15.5952442E
 
 

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska