SOBOTA 13. 04. 2024
Menu

Kostel svatého Ducha v Šumné

Krajina Vranovska je stvořená pro rozjímání a duchovní očistu. Takřka v každé vesničce najdete kostel či kostelík, na stezkách mezi poli můžete spočinout ve stínu kapličky, nebo na sebe nechat působit nebeské poselství u božích muk. V bezprostředním okolí městečka Vranov nad Dyjí je navíc několik historických zastavení se silným duchovním nábojem.

Dovolená na Vranovsku se může stát spirituálním zážitkem. Vydejte se po stopách dávných poutníků a načerpejte sílu mezi zdmi staletých staveb.

Za moderní církevní architekturou se vydejte do Šumné. Na zdejším náměstí najdete oceňovaný kostel svatého Ducha z let 2005-2008 z pera architekta Marka Štěpána.
 
Čisté linie kostela vás ohromí svou prostotou, která čerpá inspiraci v raně křesťanských sakrálních stavbách, to vše ovšem přizpůsobeno potřebám současné liturgie. Zdejší zdi jednoduše dýchají atmosférou původního, střídmého křesťanstv. Je těžké se zde ubránit dojmu, že právě prostota, spíše než zdobnost, dokáže v návštěvníkovi umocnit pocit upřímné pokory před věcmi vyššími.
 
Kontakty
Více informací na: www.fatym.com
Kontakt: vranov@fatym.com
Tel: +420 515 296 384
GPS: 48°55'14.696"N, 15°52'21.088"E
 
Pravidelné bohoslužby se tu konají každý čtvrtek v 18 hodin.
 
Další zajímavosti v okolí
Zřícenina hradu Šimberk

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska