SAMSTAG 20. 07. 2024
Menu

Bítov


Bítov a jeho okolí je jedním z pulsujících center vranovské turistiky. Obec byla vystavena na místě bývalé hradní obory, a to až ve 40. letech 20. století. Původní Starý Bítov byl totiž kvůli budování Vranovské přehrady zatopen a v sušších obdobích či při přípravě na jarní tání, se čas od času základy obce znovu ukáží našim zrakům.

Hrad Bítov a zřícenina hradu Cornštejn

Pouhé 2 km od obce se tyčí nejvýznamnější historická památka v okolí, Bítovský hrad, který byl vystavěn v 11. století a v současnosti je proslavený především největší sbírkou vycpaných psů v Evropě. Na území Bítova najdete také romantickou zříceninu Cornštejna, odkud budete mít krásný výhled do okolní přírody.

Navštivte další zajímavá místa v okolí Bítova

Pokud dáváte přednost méně dávné historii, jistě vás zaujme zdejší automobilové muzeum, zaměřené především na vozy značky Tatra. Nedaleko obce na březích Vranovské přehrady, se nachází známé rekreační centrum Horka, kam každoročně přijíždějí turisté za koupáním i blízkými historickými památkami.

 
Tipy na výlet

Pokud hledáte tip na výlet s dětmi, určitě se musíte zastavit nejen na 2 km vzdáleném hradě, ale po cestě neopomeňte rozhlednu Rumburak, a především blízkou  zahradu se zvířaty, kde najdete ovečky, kozy, slepice ale i dravce, divočáky či mývaly. Domácí zvířata tady nejen uvidíte, ale můžete si je v tzv. babiččině zahrádce také nakrmit. Děti budou nadšené!
 
Kromě Bítovského hradu můžete navštívit také blízkou zříceninu Cornštejna, kde to především v letní sezóně žije historickými přehlídkami, kláními šermířů či koncerty středověké hudby. 
 
Kontakty
Obec Bítov
Více informací na: www.obec-bitov.cz
Kontakt: obec@obec-bitov.cz
Tel.: + 420 515 294 608
GPS: 48.9394100N, 15.7289292E
 
Najděte si ubytování v obci Bítov.

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska