ČTVRTEK 18. 04. 2024
Menu

Vodní elektrárna Vranov nad Dyjí

Vranovsko není jen krajem hradů, zámků a kostelů, ale najdete tu také mnoho významných technických památek. Kromě samotné Vranovské přehrady, která je asi nejvyhledávanějším technickým skvostem u nás, se můžete těšit také na vojenské památky a řadu tematických muzeí.

Zájemci o technické památky by při návštěvě Vranovska neměli vynechat prohlídku Vodní elektrárny Vranov nad Dyjí, která své útroby pravidelně otevírá výletníkům. V rámci exkurze vám průvodci přiblíží historii i současnost akumulační vodní elektrárny, která byla uvedena do provozu už v roce 1934. Na vlastní oči tu můžete vidět rozsáhlé technické prostory a zařízení, která denně pracují na plynulém chodu elektrárny, i řadu historických materiálů, které vám přiblíží vývoj elektrárenské techniky.
 
Prohlídky lze domluvit celoročně, ať už vyrážíte ve skupině nebo sami, a jsou pro návštěvníky zdarma.
 
Elektrárna Vranov připravuje také speciální nabídky pro školy a je ideálním místem pro poučné školní výlety. Kromě klasické hodinové prohlídky doplněné audiovizuálním programem zde pro mladé návštěvníky připravují také celodenní programy, které kombinují prohlídku elektrárny s návštěvou dalších místních památek, například vranovského zámku.
 

!! Z preventivních důvodů jsou prohlídky až do odvolání zrušeny !!

Mikroregion Vranovsko © 2014 Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska